Follow beveiliging
Nieuwsbrief
Cartoon rss
Opleidingen
Beveiliging Boeken rss
Beveiliging Nieuws rss
Beveiliging Video rss
Beveiliging Werk rss
Beveiliging Agenda rss

Verdeling 30 miljoen voor leefbaarheid wijken

Gepubliceerd: vrijdag 29 mei 2009 in veiligheid. Reageer

Minister van der Laan verdeelt 30 miljoen euro voor de leefbaarheid in wijken die geen deel uit maken van de 40-wijkenaanpak. Vijftien gemeenten krijgen elk 2 miljoen euro voor een wijk die zij zelf hebben aangewezen.

Dat schrijft minister Van der Laan (Wonen, Wijken en Integratie) in een brief aan de Tweede Kamer. Met de selectie van de vijftien wijken is de eerste helft van het Budget 40+-wijken van in totaal 60 miljoen euro verdeeld.

Geselecteerde gemeenten en wijken:
Almelo – Ossenkoppelerbroek
Amersfoort – Liendert
Breda - Haagse Beemden
Den Bosch – Boschveld
Emmen – Emmermeer
Haarlem – Zomerzone
Heerlen – Passart
Helmond - Helmond-West
Hengelo - Berflo Es
Leiden – Slaaghwijk
Lelystad - Boswijk Zuid
Sittard-Geleen - Thienbunder, Achtbunder en Sanderbout (TAS)
Tilburg – Kruidenbuurt
Venlo - Leutherberg en Vogelhut
Zwolle - Diezerpoort.


Het budget is bedoeld voor wijken die niet vallen onder de 40-wijkenaanpak, maar wel vergelijkbare problemen hebben op het gebied van de leefbaarheid. Belangrijke voorwaarde was dat de verbeterplannen moesten gaan over een wijk met een ernstige opeenstapeling van problemen en dat naast de gemeente ook andere lokale partijen meebetalen. Op verzoek van de Kamer krijgen gemeenten binnen de G31 met hooguit één aandachtswijk voorrang. 26 gemeenten dienden aanvragen in voor een totaalbedrag van 50 miljoen euro. De adviescommissie Terpstra adviseerde vijftien wijkplannen budget toe te kennen. De minister heeft deze voordracht integraal overgenomen.

Zoeken met Google

Geselecteerd bij dit artikel

Alle handelsmerken en auteursrechten op deze pagina horen toe aan hun gewaardeerde eigenaars.

Beveiliging Nieuws maakt het aanbod van berichtgeving rond security gerelateerde onderwerpen toegankelijker en is een startpunt
voor beveiligers, security managers en iedereen die geïnteresseerd is in beveiligingsnieuws. Beveiligingsbedrijven en leveranciers
hebben tevens de mogelijkheid om zelf te publiceren op dé website op het gebied van beveiliging.


Copyright © 1999 - 2012 Connext
button