Pilot camera's op ambulances
Gepubliceerd: zaterdag 17 januari 2009 in geweld. 1 reactieDe pilot camera's op ambulances is van start gegaan. Er zijn vier regio's die deelnemen aan de pilot: Den Haag, Rotterdam, de particuliere ambulancediensten UMCG Drenthe en het Verenigd Ziekenvervoer in Amsterdam. Het ministerie van Binnenlandse Zaken financiert de pilot.
In Den Haag en bij UMCG Drenthe is rond de jaarwisseling al begonnen met een pré-pilot. Hier zijn twee ambulances uitgerust met camera's om de kwaliteit en bruikbaarheid van de techniek te testen. Naast de preventieve werking die camera's kunnen hebben is het doel van de pilot nagaan of camerabeelden een bijdrage kunnen leveren aan de opsporing, vervolging en veroordeling van daders van agressie en geweld tegen ambulancepersoneel en ambulancematerieel.
De pilot loopt een jaar en wordt begeleid en ingericht door een juridische, operationele en een begeleidingscommissie. Aan het eind van de pilot vindt een evaluatie plaats door de betrokken regio's en door een extern onderzoeksbureau. Aan de hand van de uitkomsten hiervan en de kosten van de inzet van camera's wordt bekeken of het plaatsen van camera's op ambulances landelijk kan worden voortgezet.

Geselecteerd bij dit artikel
Amsterdam gaat cameratoezicht intensiverenVeilig versieren met het EK voetbalBoa’s worden gemeentepolitieNetwerkcamera's met Lightfinder-technologie40 procent van de gestolen vaartuigen teruggevondenWinkelsurveillance/ Allround beveiligerBOA (Buitengewoon Opsporing Ambtenaar)Geld-/Waarde Transport BeveiligerWinkelsurveillanceGediplomeerde ObjectbeveiligerOnderzoek naar verband overvallen Brinks en G4S


Beveiliging Opleidingen overzicht
Beveiliging Boeken overzicht
Interview met CCV directeur Onno Peer
Anonymous zet data justitie VS online
Nimo Security in 1 minuut
Opleiding Havenbeveiliger bij TC Eemhaven
Brandproef Lightspeed Fire Detection System
Telefonische phishing
REGS helpt inzittenden voertuig te water
Onderzoek naar verband overvallen Brinks en G4S
Beveiliging Olympische Spelen Londen
Heras 4D-Hekwerk
Evenementenbeveiliger
Beveiligers gezocht
Supervisor Control Room
BOA (Buitengewoon Opsporing Ambtenaar)
Geld-/Waarde Transport Beveiliger
Winkelsurveillance
Beveiliger nachtclub/discotheek















