Hardere aanpak geweld op voetbalveld werkt
Gepubliceerd: donderdag 19 januari 2012 in geweld. ReageerDe KNVB gaat onverdroten door met het zwaar straffen van leden die het plezier van voetballers, officials en andere voetballiefhebbers verpesten. De KNVB gaat binnenkort wel bespreken of het terecht is dat de straffen van jeugdspelers gelijk lopen met die van senioren.
Tijdens de eerste helft van het seizoen 2011/2012 ontzette de voetbalbond 34 voetballers uit het lidmaatschap. Zij mogen nooit meer als lid van de KNVB uitkomen. De zware straffen komen voort uit het beleid 'Effectieve aanpak Excessen' dat met volledige instemming van de amateurverenigingen in het land bij de start van de huidige competitie van kracht werd.
De KNVB legde individueel zware straffen af. Behalve de 34 uitsluitingen kregen negen spelers een straf van tien jaar aan de broek en niet minder dan veertig leden kregen een schorsing tussen de twee en tien jaar opgelegd. In het kader van de bestraffing van collectieve excessen, wanneer twee of meer spelers van een team zich te buiten gaan aan fysiek of verbaal geweld, werden niet minder dan 37 teams definitief uit de competitie gehaald. Behalve de raddraaiers kunnen ook hun onschuldige medespelers de rest van het seizoen niet meer in actie komen. ,,Dat vinden we heel sneu,” legt plaatsvervangend directeur amateurvoetbal Anton Binnenmars uit, maar voetbal is en blijft een teamsport. Je wint samen een wedstrijd, je verliest gezamenlijk en als het uit de hand loopt draagt ook iedereen gelijke verantwoordelijkheid. We hopen echt dat door dit soort maatregelen de ogen nu eens open gaan.” Binnenmars meent dat de botte bijl die de KNVB hanteert wel degelijk effect sorteert. ,,We hebben jarenlang geprobeerd met goedbedoelde campagnes en lieve woorden de voetballers aan te spreken. Dat had nauwelijks effect. Nu spelers en teams die zich misdragen hard en snel worden aangepakt, merk je een kentering.



Beveiliging Boeken overzicht
Marshall Security Services
Geschiedenis van Securitas
Beveiliger is Supercollega 2011
KABA Nederland
Paxton combinatie met inbraaksysteem
Tiger Team 101
Reanimatie-app PulsePoint voor smartphone
Google past privacybeleid aan
Politie bij verkeerde supermarkt na overval
Die steelt nooit meer
Centralist
Beveiligers
Supervisor Beveiliging
Buitengewoon Opsporing Ambtenaar (BOA)
Objectbeveiliger
Evenementenbeveiligers
















