Zonder diploma vaker in contact met politie
Gepubliceerd: woensdag 21 december 2011 in statistieken. ReageerJongeren zonder diploma van middelbare school komen beduidend vaker in aanraking met de politie dan leeftijdsgenoten die wel een diploma hebben. Vooral in de groep zonder werk is het verschil groot.
De criminaliteit onder jongeren is de afgelopen jaren afgenomen. Vooral de voortijdig schoolverlaters komen minder vaak in contact met politie dan een aantal jaren geleden. Wel is het verschil tussen jongeren met en zonder startkwalificatie nog altijd groot. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) die woensdag bekend zijn geworden.
Jaarlijks komt ongeveer 3 procent van de jongeren van 15 tot 27 jaar die geen opleiding meer volgen in aanraking met de politie. Onder de jongeren zonder startkwalificatie is het aandeel dat verdacht wordt van een misdrijf met 5,3 procent ongeveer drie keer zo groot als onder jongeren die langer op school hebben gezeten en wel beschikken over een startkwalificatie. Jonge voortijdig schoolverlaters hebben ook vaker geen werk dan jongeren met een startkwalificatie. Binnen de groep werkloze jongeren zonder startkwalificatie ligt het aandeel dat in de aanraking komt met de politie nog weer hoger dan binnen de totale groep jongeren zonder startkwalificatie. Zo werd 11,3 procent van de werkloze voortijdig schoolverlaters in 2008-2010 door de politie aangehouden als verdachte van een misdrijf. Bij de jongeren die met een startkwalificatie het onderwijs hadden verlaten en niet werkloos zijn, lag dit aandeel op 1,5 procent.
In 2010 kwamen ongeveer 2 500 werkloze jongeren die geen startkwalificatie hebben in aanraking komt met de politie. Dit aantal, dat de laatste jaren licht is toegenomen, komt overeen met ongeveer 0,3 procent van de totale groep niet-onderwijsvolgende jongeren in Nederland, wat relatief weinig is.

Geselecteerd bij dit artikel
Amsterdam gaat cameratoezicht intensiverenVeiligheid sociale media is uitdaging voor scholenFraudeurs krijgen zwaardere straffenOnvoldoende voor veiligheid in NederlandEurope Security bestaat 10 jaarMobiel SurveillantAnonymous zet data justitie VS onlineRegionale Toezicht Ruimte SecuritasBeveiligingsproject met 500.000 camera's in China


Beveiliging Opleidingen overzicht
Beveiliging Boeken overzicht
Interview met CCV directeur Onno Peer
Anonymous zet data justitie VS online
Nimo Security in 1 minuut
Opleiding Havenbeveiliger bij TC Eemhaven
Brandproef Lightspeed Fire Detection System
Telefonische phishing
REGS helpt inzittenden voertuig te water
Onderzoek naar verband overvallen Brinks en G4S
Beveiliging Olympische Spelen Londen
Heras 4D-Hekwerk
Evenementenbeveiliger
Beveiligers gezocht
Supervisor Control Room
BOA (Buitengewoon Opsporing Ambtenaar)
Geld-/Waarde Transport Beveiliger
Winkelsurveillance
Beveiliger nachtclub/discotheek















