Follow beveiliging
Nieuwsbrief
Cartoon rss
Opleidingen
Beveiliging Boeken rss
Beveiliging Nieuws rss
Beveiliging Video rss
Beveiliging Werk rss
Beveiliging Agenda rss

Private gevangenis levert geen besparing op (video)

Gepubliceerd: zondag 4 december 2011 in rechtspraak. Reageer

Als Nederlandse gevangenissen worden geprivatiseerd leidt dat niet tot verlaging van de operationele kosten. Dat zou het WODC hebben becijferd in een rapport waarop het televisieprogramma Nieuwsuur de handen zegt te hebben gelegd.



Het kabinet denkt over privatisering, in de hoop daarmee goedkoper uit te zijn. Het rapport is nog vertrouwelijk, na het kerstreces komt er een beleidsreactie.

Bewaking gevangenisOf de bouw van gevangenissen goedkoper kan als je dat aan een commercieel bedrijf over laat, is ook maar zeer de vraag aldus Nieuwsuur. Want kwalitatief minder goede gebouwen vragen weer meer onderhoud, en dan is het financiële voordeel ook minder groot. Bovendien hoeven er hier niet direct nieuwe gevangenissen gebouwd te worden. Ook hoogleraar Strafrecht Anton van Kalmthout, staat sceptisch tegenover de privatisering van Nederlandse gevangenissen. Goed geschoold personeel zal vertrekken en plaats maken voor jonger personeel met minder ervaring. Vaak zie je dat regime veel soberder wordt en dat leidt tot meer geweld tussen gedetineerden en tussen bewaarders en gevangenen volgens van Kalmthout.

Het beveiligingsbedrijf G4S levert nu al bewakingspersoneel en wil graag hele gevangenissen gaan runnen. Volgens mededirecteur Jeroen van der Poel kan het wel degelijk goedkoper. We werven sneller en tegen lage kosten onze mensen. Dat komt omdat we dat in een heleboel verschillende markten efficiënt hebben georganiseerd, aldus Van der Poel. In Groot-Brittannië heeft G4S we met de privatisering van de gevangenissen 5 tot 20 procent bespaard.

Zoeken met Google

Geselecteerd bij dit artikel

Alle handelsmerken en auteursrechten op deze pagina horen toe aan hun gewaardeerde eigenaars.

Beveiliging Nieuws maakt het aanbod van berichtgeving rond security gerelateerde onderwerpen toegankelijker en is een startpunt
voor beveiligers, security managers en iedereen die geïnteresseerd is in beveiligingsnieuws. Beveiligingsbedrijven en leveranciers
hebben tevens de mogelijkheid om zelf te publiceren op dé website op het gebied van beveiliging.


Copyright © 1999 - 2012 Connext
button