Bouwbesluit 2012 gepubliceerd
Gepubliceerd: maandag 3 oktober 2011 in brand. ReageerHet nieuwe bouwbesluit 2012 is gepubliceerd in de Staatcourant en kan hierdoor in werking treden op 1 januari 2012. Op het gebied van brandveiligheid zijn er de nodige veranderingen doorgevoerd.
Doel van het samenvoegen van de voorschriften in één nieuw besluit is de samenhang binnen de bouwregelgeving te vergroten, de regeldruk te verminderen en de toegankelijkheid te verbeteren. Om dat te bereiken zijn het Bouwbesluit 2003 en het Besluit brandveilig gebruik bouwwerken 2010 geïntegreerd tot één algemene maatregel van bestuur (amvb). Het nieuwe Besluit is dan ook behoorlijk dunner.Het besluit van 29 augustus 2011 houdende vaststelling van voorschriften met betrekking tot het bouwen, gebruiken en slopen van bouwwerken (Bouwbesluit 2012) is terug te vinden als staatsbladpublicatie nr. 416, 2011.
Een aantal wijzigingen:
- Nieuw begrippenkader
- Minder normen aangestuurd
- Begrip ‘hoofddraagconstructie onder brandomstandigheden’ sterk vereenvoudigd
- Voor industriegebouwen is de maximale brandcompartimentsgrootte verruimd naar 2.500 m2
- Bezettingsgraadklassen zijn vervallen
- Rookcompartimenten zijn vervangen door meerdere soorten subbrandcompartimenten
- Systematiek veilig vluchten ingrijpend gewijzigd
- Bepaling uitgangsbreedte voor bestaande bouw gelijkgetrokken aan nieuwbouw
- NEN normen voor materialen vervangen door Europese normen
- Verplichte doormeldingen brandmeldinstallaties fors gereduceerd
Download: stb-2011-416-bb-2012 (PDF, 349 pagina's)
Het Praktijkboek Bouwbesluit 2012 is de toelichting op het nieuwe bouwbesluit. Bij deze herziening kunt u het Praktijkboek Bouwbesluit 2012, dat is opgesteld in opdracht van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties, goed gebruiken om wegwijs te worden in Bouwbesluit 2012. Het Congres Bouwbesluit 2012 op woensdag 7 december 2011 in het Beatrix Theater te Utrecht geeft antwoord op alle vragen rondom het nieuwe Bouwbesluit.
Bronnen: www.rijksoverheid.nl, www.congresbouwbesluit.nl, www.dgmr.nl



Beveiliging Opleidingen overzicht
Beveiliging Boeken overzicht
Interview met CCV directeur Onno Peer
Anonymous zet data justitie VS online
Nimo Security in 1 minuut
Opleiding Havenbeveiliger bij TC Eemhaven
Brandproef Lightspeed Fire Detection System
Telefonische phishing
REGS helpt inzittenden voertuig te water
Onderzoek naar verband overvallen Brinks en G4S
Beveiliging Olympische Spelen Londen
Heras 4D-Hekwerk
Evenementenbeveiliger
Beveiligers gezocht
Supervisor Control Room
BOA (Buitengewoon Opsporing Ambtenaar)
Geld-/Waarde Transport Beveiliger
Winkelsurveillance
Beveiliger nachtclub/discotheek















