Follow beveiliging
Nieuwsbrief
Cartoon rss
Opleidingen
Beveiliging Boeken rss
Beveiliging Nieuws rss
Beveiliging Video rss
Beveiliging Werk rss
Beveiliging Agenda rss

Donner wil minder doormeldingen brand

Gepubliceerd: maandag 25 april 2011 in brand. 1 reactie

Minister Donner vindt het niet nodig dat alle automatische brandmelders onmiddellijk de brandweer alarmeren. Hij wil met de maatregel het aantal loze brandmeldingen omlaag brengen.

RookdetectorAutomatische brandmelders moeten niet langer verplicht zijn in elk gebouw. De maatregel moet opgenomen worden in het nieuwe Bouwbesluit, waar binnenkort over wordt gesproken in de ministerraad.

Donner wil het doorgeven van de melding alleen nog verplichten in gebouwen waar mensen zich moeilijk in veiligheid kunnen brengen, zoals verzorgingshuizen, ziekenhuizen en crèches. In de huidige situatie is er in 98 procent van de gevallen sprake van loos alarm, jaarlijks rukken zij 56 duizend keer voor niets uit. De brandweer heeft begrip voor het besluit. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Brandweerzorg en Rampenbestrijding (NVBR) levert dat risico's voor het verkeer op en denken brandweerlieden bovendien steeds vaker dat 'het toch wel weer niets zal zijn'. De organisatie van beveiligingsbedrijven VEBON is verbijsterd. Voorzitter Erwin Schoemaker vreest dat door de maatregel 'kostbare minuten verloren gaan' en dat dat gevolgen heeft voor het aantal slachtoffers door brand.

Zoeken met Google

Geselecteerd bij dit artikel

Alle handelsmerken en auteursrechten op deze pagina horen toe aan hun gewaardeerde eigenaars.

Beveiliging Nieuws maakt het aanbod van berichtgeving rond security gerelateerde onderwerpen toegankelijker en is een startpunt
voor beveiligers, security managers en iedereen die geïnteresseerd is in beveiligingsnieuws. Beveiligingsbedrijven en leveranciers
hebben tevens de mogelijkheid om zelf te publiceren op dé website op het gebied van beveiliging.


Copyright © 1999 - 2012 Connext
button