Follow beveiliging
Nieuwsbrief
Cartoon rss
Opleidingen
Beveiliging Boeken rss
Beveiliging Nieuws rss
Beveiliging Video rss
Beveiliging Werk rss
Beveiliging Agenda rss

Inbraken en autodiefstallen blijven veelal onbestraft

Gepubliceerd: woensdag 1 december 2010 in rechtspraak. Reageer

95,8 procent van de inbraken en autodiefstallen leidt niet tot enige vorm van straf. Dat blijkt uit een berekening die Binnenlands Bestuur maakte met CBS-cijfers over opsporing en berechting uit 2007. De politie beschikt niet over recentere opsporingscijfers.

Hoewel minister Opstelten van Veiligheid naar aanleiding van de cijfers van roofovervallen meteen aankondigde dat de pakkans omhoog moet, lijkt opsporing geen hoge prioriteit te hebben in de begroting 2011. Gegevens over hoe vaak een misdrijf daadwerkelijk tot aanhouding en een bestraffing komt, zijn bijna niet te achterhalen. De gegevens van de 26 politiekorpsen kunnen moeilijk worden samengevoegd en zijn er soms gewoonweg niet. De cijfers over aantallen gehoorde verdachten in 2008 en 2009 op dit moment bijvoorbeeld nog niet beschikbaar.

Via: www.binnenlandsbestuur.nl

Zoeken met Google

Geselecteerd bij dit artikel

Alle handelsmerken en auteursrechten op deze pagina horen toe aan hun gewaardeerde eigenaars.

Beveiliging Nieuws maakt het aanbod van berichtgeving rond security gerelateerde onderwerpen toegankelijker en is een startpunt
voor beveiligers, security managers en iedereen die geïnteresseerd is in beveiligingsnieuws. Beveiligingsbedrijven en leveranciers
hebben tevens de mogelijkheid om zelf te publiceren op dé website op het gebied van beveiliging.


Copyright © 1999 - 2012 Connext
button