Nieuwe BMI en VBB certificatie- en inspectieschema's
Gepubliceerd: woensdag 6 oktober 2010 in branchenieuws. ReageerHet CCV heeft het voornemen om in december 2010 de certificatie- en inspectieschema’s voor brandmeldinstallaties (BMI) en automatische blussystemen (VBB) te publiceren.
Dit is de uitkomst van het overleg tussen onder andere het CCV, VEBON, NOVB-VSI, Uneto-VNI en de certificatie- en inspectie-instellingen. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het verwerken van opmerkingen en verbetervoorstellen die in de afgelopen periode zijn ontvangen van belanghebbenden en de Raad voor Accreditatie. De markt heeft op deze manier ruim de tijd zich voor te bereiden op invoering van de schema’s.
Vanaf januari dit jaar hebben het CCV, VEBON, NOVB-VSI, Uneto-VNI en de certificatie- en inspectie-instellingen intensief samengewerkt. Deze gezamenlijke inspanning zal leiden tot tien nieuwe certificatie- en inspectieschema’s:
* REOB 2010 voor onderhoud van kleine blusmiddelen;
* BMI 2010 voor brandmeldinstallaties;
* Installeren BMI 2010 voor installatiewerk van brandmeldinstallaties;
* Onderhoud BMI 2010 voor onderhoud van brandmeldinstallaties;
* Levering VBB-systemen 2010 voor automatische blusinstallaties;
* Onderhoud VBB-systemen 2010 voor onderhoud van automatische blusinstallaties;
* Inspectie van beveiliging met een brandmeldinstallatie;
* Inspectie van beveiliging met een automatisch blussysteem;
* Inspectie van beveiliging met een ontruimingsalarminstallatie;
* Inspectie van beveiliging met een rookbeheersingsinstallatie.
Zo snel mogelijk na de voltooiing zullen de schema’s worden gepubliceerd. De belanghebbende partijen streven naar twee belangrijke zaken:
* De schema’s spelen een rol in het Bouwbesluit 2011. Het ministerie van VROM legt de laatste hand aan deze samenvoeging van bouw-, gebruiks- en sloopregelgeving. De introductie is vooralsnog voorzien voor 1 juli 2011.
* De certificatie- en inspectie-instellingen voeren in de toekomst de schema’s uit onder toezicht van de Raad voor Accreditatie.
Het CCV, VEBON, NOVB-VSI en Uneto-VNI begeleiden de verdere invoering van de schema’s vanaf de publicatie tot en met de inwerkingtreding d.m.v. de geëigende communicatiekanalen en informatiebijeenkomsten.
Beveiliging Gids: Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid

Meer van Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid
Geselecteerd bij dit artikel
Beveiligingscamera’s van Sony met IPELA EngineCO₂-sensoren nauwkeuriger dan rookmeldersFBI vreest opmars BitcoinSomfy breidt huisautomatisering uit met beveiligingIndoor videobeveiliging van LogitechMobiel SurveillantMobiel SurveillantSupervisor BeveiligingBuitengewoon Opsporing Ambtenaar (BOA)OperatorPaxton combinatie met inbraaksysteem


Beveiliging Opleidingen overzicht
Beveiliging Boeken overzicht
Interview met CCV directeur Onno Peer
Anonymous zet data justitie VS online
Nimo Security in 1 minuut
Opleiding Havenbeveiliger bij TC Eemhaven
Brandproef Lightspeed Fire Detection System
Telefonische phishing
REGS helpt inzittenden voertuig te water
Onderzoek naar verband overvallen Brinks en G4S
Beveiliging Olympische Spelen Londen
Heras 4D-Hekwerk
Evenementenbeveiliger
Beveiligers gezocht
Supervisor Control Room
BOA (Buitengewoon Opsporing Ambtenaar)
Geld-/Waarde Transport Beveiliger
Winkelsurveillance
Beveiliger nachtclub/discotheek















